Alexa, TV açıkken veya insanlar konuşurken bile çalışabilecek
Alexa, TV açıkken veya insanlar konuşurken bile çalışabilecek

Ancak özellik şimdilik sadece ABD kullanıcılarına sunulacak. Özellikle ilgili her şeyin yolunda gitmesi durumunda zamanla diğer bölgelere de yayılmaya başlayacak.

Raporlara göre, özellik dönen fanlı bir masaüstü bilgisayarın hemen yanında bulunan bir Echo Dot kullanarak test edildi. Testin sonucuna göre sonuçlar tutarsız olacak gözlemlendi. Alexa ortamda çok ses olmasına rağmen bazen normalden daha yüksek sesle cevap verdi, ancak diğer zamanlarda her zamanki ses seviyesi korudu.

Şirketin, özelliği diğer bölgelerde kullanıma sunmadan önce hala ince ayarlar yapıyor olması mümkün. Verge raporuna göre, Amazon’un Adaptive Volume özelliği, neredeyse hiç ortam gürültüsü olmayan ortamlarda da çalışacak. Yani sessiz ortamlarda Alexa normalden daha kısıt sesle konuşacak.

Alexa’nın uzun süredir bir “fısıltı modu” da var. Komutlar fısıldandığında Alexa da fısıldayarak cevap veriyor. Özelliğin ne zaman küresel anlamda yayılmaya başlayacağı belli değil. Ancak her şey yolunda giderse özellik sene bitmeden global anlamda yayılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here