Atatürk büstünü çöpe attı! Gözaltına alınırken
Atatürk büstünü çöpe attı! Gözaltına alınırken "Maske takmak şirktir" dedi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde gerçekleşen olay, dün akşam saatlerinde Zeytinköy Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Muhterem A., sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek Hayırseverler Ortaokulu’ndaki Atatürk büstünü yerinden söktü. Büstü, okulun yanındaki çöp kutusuna atan Muhterem A., çevresinde bulunan 2 Türk bayrağını da keserek yanına aldı.

POLİSE HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Muhterem A. daha sonra bölgede devriye görevi yapan polis ekiplerinin yanına gidip Atatürk büstünü söktüğünü ve çöpe attığını söyledi. Muhterem A. gözaltına alınırken, çöp kutusuna atılan büst, polis ekiplerince bulunduğu yerden çıkartıldı. Muhterem A.’nın üzerindeki kesilmiş Türk bayraklarına da el konuldu. Hakkında soruşturma başlatılan Muhterem A.’nın bir okulda hizmetli olarak görev yaptığı ve geçen hafta istifa ettiği öğrenildi.

Atatürk büstünü çöpe attı! Gözaltına alınırken 'Maske takmak şirktir' dedi

“MASKEYİ ÇIKARTIN”

Muhterem A., emniyette yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere, “Maskeyi çıkartın. Maske takmak Allah’a şirktir. Maske takmayın” dedi. Ardından da Muhterem A., maskesini aşağıya indirdi. Polis ekiplerince uyarılan Muhterem A. daha sonra maskeyi uygun şekilde taktı.

Atatürk büstünü çöpe attı! Gözaltına alınırken Maske takmak şirktir dediBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here