Fransa'da, koronavirüsün Güney Afrika'daki daha bulaşıcı türüne rastlandı
Fransa'da, koronavirüsün Güney Afrika'daki daha bulaşıcı türüne rastlandı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Haut-Rhin bölgesinin İsviçre sınırında Güney Afrika seyahat öyküsü olan bir kişide Kovid-19’un ülkedeki daha hızlı bulaşan türüne rastlandığı belirtildi.

GÜNEY AFRİKA’DAKİ GÖRÜLEN TÜRLE AYNI

Söz konusu vakanın, görülen semptomlar üzerine İsviçre’de yaptırdığı test sonucunun pozitif çıktığı ifade edilen açıklamada, virüsün Güney Afrika’da görülen “501.V2” türüyle aynı olduğu kaydedildi.

VİRÜSLÜ KİŞİ KARANTİNAYA ALINDI

Açıklamada, virüsün bu türünün İngiltere’de görülen türdeki gibi daha hızlı bulaştığına işaret edilerek, virüs kapan kişinin karantinaya alındığı, durumunun iyiye gittiği aktarıldı. Fransa’ya Londra’dan 19 Aralık’ta gelen ve Tours kentinde yaşayan bir Fransız vatandaşında 26 Aralık’ta Kovid-19’un İngiltere’deki daha bulaşıcı türüne rastlanmıştı.

FRANSA’DA SON 24 SAATTE 26 BİNİN ÜSTÜNDE VAKA GÖRÜLDÜ

Fransa’da son 24 saatte 304 kişi hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 64 bin 381’e çıktı. Ülkede virüs tespit edilen kişi sayısı 26 bin 457 artışla 2 milyon 600 bin 498’e yükseldi. Hastanelerde 2 bin 661’i yoğun bakımda olmak üzere 24 bin 593 kişinin tedavisi sürüyor. İyileşenlerin sayısı 1239 artışla 193 bin 45’e ulaştı.

Fransa'da, koronavirüsün Güney Afrika'daki daha bulaşıcı türüne rastlandıBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here