Sevgilisini vahşice öldürüp bavulda saklayan sanık müebbet yedi, son sözü
Sevgilisini vahşice öldürüp bavulda saklayan sanık müebbet yedi, son sözü "Benim de hayatım mahvoldu" oldu

İstanbul Maltepe’de kız arkadaşı Didem Mengü’yü (30) başına parke taşıyla vurduktan sonra askıyla boğarak öldüren ve cesedini bir bavulun içinde saklayan Abdulselam Günay’ın (29) yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya, tutuklu sanık Abdulselam Günay cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Didem Mengü’nün ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

“YÜREĞİMİZ YANIYOR”

Duruşmada söz alan Didem Mengü’nün annesi Serpil Aksal Köseoğlu, “Bizim yüreğimiz yanıyor. Sanık en ağır şekilde cezalandırılsın” dedi. Müşteki avukatı Ayhan Cesur söz alarak, “Sanık, maktulün kafasına önce parke taşıyla vurup onu yaralamış, ardından da boğmuştur. Bu nedenle ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını, haksız tahrik indirimi uygulanmamasını talep ediyoruz” dedi.

Bunun üzerine söz alan sanık avukatı, “Müvekkilim ve maktulün 10 yıla varan bir ilişkisi vardır. Olay günü de bir araya gelmişlerdir. Müvekkilimin cep telefonuna gelen mesaj nedeniyle maktul müvekkilime sözlü ve fiili saldırıda bulunmuştur. Bu nedenle müvekkilim hakkında meşru müdafaa hükümlerinin uygulanarak beraat kararı verilmesini, mahkeme aksi kanaatte ise hakkında haksız tahrik hükümlerinin uygulanmasını talep ederiz” diyerek müvekkilinin tahliyesini istedi.

SANIKTAN PES DEDİRTEN SON SÖZ

Esas hakkındaki savunması ve son sözü sorulan sanık Abdulselam Günay ise, “Karşınıza böyle bir suçtan olmaktan ötürü üzgünüm, pişmanım. Benim de hayatım mahvoldu” diye konuştu.

İNDİRİMSİZ MÜEBBET HAPİS CEZASI

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti sanık Abdulselam Günay’ı “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Sanık lehine dosya içine yansıyan takdiri indirim sebebi olabilecek hiçbir husus tespit edilememesi ve yargılama aşamasındaki davranışlarından vicdani kanaat oluşmadığından cezada herhangi bir indirim yapmayan mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Sevgilisini vahşice öldürüp bavulda saklayan sanık müebbet yedi, son sözü Benim de hayatım mahvoldu olduBİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here