DOLAR 32,7502 -0.15%
EURO 35,1232 -0.35%
ALTIN 2.439,29-0,22
BITCOIN 2149846-0,82%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN EN GENİŞ KATILIMLI ZİRVESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
  • İlk Haberler
  • Gündem
  • ENERJİ SEKTÖRÜNÜN EN GENİŞ KATILIMLI ZİRVESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN EN GENİŞ KATILIMLI ZİRVESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

ABONE OL
Ekim 26, 2021 08:38
ENERJİ SEKTÖRÜNÜN EN GENİŞ KATILIMLI ZİRVESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri olan “enerji” konusunun tüm boyutlarıyla masaya yatırılacağı geleneksel Türkiye Enerji Zirvesi, 11’nci kez 21-23 Kasım tarihleri arasında “Enerjinin Kalbi Antalya’da Atıyor” temasıyla düzenlenecek. Enerji piyasasının en kapsamlı ve en geniş katılımlı buluşması olan zirve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) destekleriyle gerçekleştirilecek.

Pandemi sonrasında geniş katılımlı ilk zirve olma özelliğini taşıyan Antalya’daki buluşma; ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi’nin beşincisinin de Türkiye Enerji Zirvesi’yle birleştirilmesiyle birlikte, enerji piyasalarına yön veren kamu ve özel sektörün üst düzey yöneticileri ile ulusal ve uluslararası katılımcıları da buluşturacak. Zirvede; Türkiye ve küresel enerji piyasalarındaki son gelişmeler ve gelecek trendleri bütün yönleriyle ele alınacak ve enerji piyasalarını etkileyen önemli konular da masaya yatırılacak.

 

Dünyanın ve Türkiye Enerji Piyasasının tüm aktörlerini buluşturan ve sektörü her yönüyle kapsamlı bir şekilde ele alan geleneksel Türkiye Enerji Zirvesi, bu yıl Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımlarıyla 21-23 Kasım tarihleri arasında Antalya Regnum Carya Otel’de 11’nci kez gerçekleştiriliyor. T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) destekleriyle düzenlenecek olan zirvede, Akdeniz ve Orta Doğu’da yaşanan ve enerji piyasalarını etkileyen önemli konular bütün yönleriyle ele alınacak.

Bu yıl ayrıca ISTRADE Enerji Ticareti ve Tedariği Zirvesi ile birleşen Türkiye Enerji Zirvesi, enerji piyasasına yön veren kamu ve özel sektör yöneticilerini pandemi sonrasında ilk kez bir araya getirmeyi hedefliyor.

 

ENERJİ SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ TARTIŞILACAK

2010 yılından bugüne, enerji sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren ve tarafların gelecek beklentilerini tartışmasına ortam yaratan Türkiye Enerji Zirvesi’nde, bu yıl da başta akaryakıt, LPG, elektrik ve doğal gaz sektörleri olmak üzere, yenilenebilir enerji ve nükleer enerji alanlarında birbirinden önemli konular çok yönü olarak ele alınacak. Firmaların kendilerine özgü sergi alanlarıyla ürün ve yeni teknolojilerini tanıtacağı zirvede, Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımları, enerji yatırım finansmanında yeni modeller ve beklentiler, yeşil mutabakatın etkileri gibi önemli konular da zirvenin gündeminde yer alacak. Büyük buluşmada, düzenlenecek TEHAD özel oturumuyla tüm dünyanın konuştuğu: “Elektrikli Araçlar, Gelecek Trendleri, Düzenleyici Perspektifler” oturumu ile birlikte TÜSİAD Özel Oturumu: “Tüketici Odağıyla Enerjinin Dönüşümü” de gerçekleştirilecek.

 

KATILIMCILAR ÜST DÜZEY İSİMLERLE BULUŞTURULACAK

Türkiye Enerji Zirvesi bu yıl da ulusal ve global yatırımcıları, Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarıyla bir araya getirecek. Düzenlendiği her yıl ulusal ve uluslararası katılımcıları Türkiye ve bölge ülkelerinin kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey isimleri ile buluşturan Türkiye Enerji Zirvesi, yeni işbirliği olanaklarının da önünü açacak.

 

EN BÜYÜK VE EN KAPSAMLI BULUŞMA

Türkiye’de enerji piyasasının tüm oyuncularını buluşturan Türkiye Enerji Zirvesi; elektrik, doğal gaz, akaryakıt ve LPG piyasalarını tek çatı altında toplayan ilk ve tek sürdürülebilir organizasyon olma özelliğini sürdürüyor. 2010 yılından bu yana tüm enerji sektörlerini bir araya getiren buluşmanın bu yıl ki ayağında enerji piyasalarında yaşanan dönüşüm sürecinin Türkiye ve global enerji piyasalarına etkileri, gelecek trendleri, Türkiye enerji piyasalarının bu süreçteki beklenti ve gereksinimleri, dijitalleşmenin sektörde yarattığı değişimler, enerji finansman koşullarındaki değişim, yenilenebilir enerji dönüşümü ile Türkiye’yi yakından ilgilendiren Doğu Akdeniz ve Orta Doğu’da yaşanan ve enerji piyasalarını etkileyen konular tüm boyutları ile ele alınacak.

 

“TÜRKİYE ENERJİ ZİRVESİ BU YIL DAHA FAZLA ÖNEM KAZANDI” 

COVID 19 pandemisi ve küresel konjonktürdeki değişimlere bağlı olarak ekonomik ve siyasi anlamda yaşanan gelişmelerin tüm dünyayı ve dolayısıyla enerji sektörünü etkilediğini belirten Türkiye Enerji Zirvesi Başkanı Mustafa Karahan zirve ile ilgili, Covid-19 pandemisi ve küresel konjonktürdeki değişimlere bağlı olarak yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmeler tüm dünyayı, ülkemizi ve hiç şüphesiz enerji piyasalarını doğrudan etkiliyor. Enerji piyasalarında yaşanan dönüşüm ve dijitalleşme pandemi koşullarının etkisiyle hızlanırken yaşanan bu dönüşüme ayak uydurmak enerji piyasalarındaki tüm paydaşlar için çok önemli hale gelmiş durumda. Yaşanan bu hızlı dönüşüm süreci akaryakıt, LPG, elektrik ve doğal gaz sektörlerinin sürdürebilirliği açısından da önemli riskler oluşturduğu gibi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. İki gün boyunca ülkemiz ve küresel enerji sektöründeki son gelişme ve trendlerin ele alınacağı zirvede, yeşil mutabakatın etkileri, enerji yatırım finansmanı, elektrik ve doğal gaz piyasaları, elektrikli araçlar, yenilenebilir enerji yatırımları, akaryakıt ve LPG piyasaları, pandemi ve küresel ekonomik gelişmelerin emtia piyasalarına etkileri, Akdeniz enerji piyasaları, karbon piyasaları-IREC ve YEK-G, elektrik depolama ve dijitalleşme  başta olmak üzere sektörü yakından ilgilendiren önemli konular önde gelen üst düzey sektör temsilcileri ve uzmanlar tarafından tüm yönleriyle masaya yatırılacak ve sektörün beklentileri karar alıcılarla paylaşılacak” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.