DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN 300768-2,32%
İstanbul
12°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TPAY MOBILE Kurucusu ve CEO’su Sahar Salama, CEO görevini bırakarak Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi
  • İlk Haberler
  • Gündem
  • TPAY MOBILE Kurucusu ve CEO’su Sahar Salama, CEO görevini bırakarak Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi

TPAY MOBILE Kurucusu ve CEO’su Sahar Salama, CEO görevini bırakarak Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi

4 Temmuz 2022 - BAE: Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) bölgesinin mobil ödeme sistemleri lideri TPAY MOBILE’ın bugün yaptığı açıklamaya göre, 4 Temmuz 2022 tarihinden itibaren şirketin CEO görevini, daha önce Mollie’de CEO olarak görev yapmış olan Gaston Aussems devralacak.

ABONE OL
Temmuz 26, 2022 13:44
TPAY MOBILE Kurucusu ve CEO’su Sahar Salama, CEO görevini bırakarak Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelecek olan şirketin kurucusu ve mevcut CEO’su Sahar Salama, hızlı büyüyen şirkette yönetim devrinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için önümüzdeki aylarda Gaston Aussems ile yakın işbirliği içerisinde çalışacak.

 

Gaston Aussems, konuyla ilgili şunları kaydetti: “TPAY MOBILE için böylesine heyecan verici bir dönemde bayrağı Sahar’dan devralacak olmaktan ötürü büyük heyecan duyuyorum. Şirketin, yetersiz hizmet alan bölgelerin dijital ekonomilerini güçlendirme misyonunu yürekten destekliyorum ve bu yolculuğun sonraki aşamasının bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

Daha önce 7 yıl boyunca Avrupa ödeme sistemleri devi Mollie’nin CEO’luğunu yapan Gaston Aussems, bu süreçteki liderliğiyle şirketin 2020 yılında piyasa değerinin 1 milyar doları aşmasında hayati bir rol oynadı. Sonraki 2 sene boyunca Atlantica ve Antler gibi şirketlerde girişim ortaklığı ve etki yatırımcısı Oikocredit’te ve Yolt ile Talk360 gibi çeşitli finans teknolojisi ve telekomünikasyon şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

 

Sahar Salama, konuyla ilgili şunları kaydetti: “TPAY MOBILE’da her birimiz, elde ettiğimiz başarılarla gurur duymalıyız. Ülkeler arası ölçeklendirilmiş mikro ödeme hizmetleri sunarak ve bölgede finansal katılımcılığı önemli oranda artırarak Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’da olumlu yönde değişim sağladık. TPAY MOBILE’ın neler başarabileceğine dair vizyonumuzda her zaman iddialı olsak da sunduğumuz hizmetlerin iş ortaklarımız ve müşterilerimiz tarafından bu kadar hızla benimseneceğini hayal bile etmemiştik ve TPAY MOBILE’ın ödeme hizmetlerinin kapsamını yeni dijital işyerlerini ve dijital olmayan servisleri de içerecek şekilde genişleteceği düşünüldüğünde, bu durum geleceğe çok daha büyük bir heyecanla bakmamızı sağlıyor.”

 

“Şimdi, başka birinin TPAY MOBILE’ı bir sonraki aşamaya taşıması için doğru bir zamandayız ve bu kişinin Gaston olduğuna güvenim tam. Karmaşık, çok uluslu bir ödeme şirketini başarıyla ölçeklendirme konusundaki deneyimi, teknik bilgi birikimi, ürün odaklı yaklaşımı ve küresel girişimcilik ruhuyla Gaston, TPAY MOBILE’ın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmek için mükemmel bir seçim. Ben de TPAY MOBILE’ın bu heyecan verici büyüme yolculuğunda Grup içerisinde stratejik bir danışmanlık rolü üstleneceğim.”

 

Şu anda TPAY MOBILE’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Babatunde Soyoye, şu değerlendirmede bulundu: “Geçtiğimiz yıllar boyunca Sahar ile birlikte çalışarak, TPAY MOBILE’ın büyüyüp bugün olduğu yenilikçi şirkete dönüşmesine katkıda bulunan tutkusuna, çabalarına ve kararlılığına tanık olmak bir zevkti. Sahar’ın attığı temel, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de işyerleri ve telekomünikasyon şirketlerinden meydana gelen benzersiz bir mobil ödeme ağının kurulmasını sağladı. Önümüzdeki adım, bu muhteşem platformu temel alarak, TPAY MOBILE’ı kendi pazarlarında dijital işyeri kazanımı ve mobil ödeme alanlarında pazar lideri haline getirmek ve Gaston’un bunu başarmamıza katkıda bulunacağına inancımız tam.”

 

– SON –

 

 

 

TPAY MOBILE Hakkında

TPAY MOBILE ( https://www.tpaymobile.com/) Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) bölgesinin lider mobil ödeme hizmetleri sağlayıcısıdır. TPAY MOBILE, sunduğu eksiksiz, uçtan uca hizmetler yoluyla, işyerleri ve oyun geliştiriciler dahil dijital hizmet sağlayıcılarının bölgedeki 30’dan fazla ülkedeki tüketicilerine erişmelerini ve ödeme almalarını sağlar.

 

TPAY MOBILE’ın dönüşüm odaklı teknolojisi, banka hizmetlerinden yararlanmayan nüfusun yüksek olduğu ve dolayısıyla kredi ve banka kartlarının gerçekçi bir alternatif sunmadığı META bölgesi genelinde finansal katılımcılık ve finansal hizmetlere erişim sağlar. TPAY MOBILE, kullanıcıların ödemelerini cep telefonu operatör faturalarına yansıtarak, kontörlerini kullanarak veya mobil cüzdan bakiyeleri yoluyla yapmalarına imkan tanır. Bu amaç için tek API entegrasyonu kullanan TPAY MOBILE, yerel ve küresel işyerlerinin 770 milyondan fazla potansiyel müşteriye erişip, geleneksel bir banka hesabı olmaksızın ödeme almalarını sağlarken, operatörlere ve mobil cüzdan hizmeti sağlayıcılara da abonelerini TPAY MOBILE’ın ödeme platformu üzerinden önde gelen binlerce dijital hizmetle buluşturma fırsatı sunar.

 

TPAY MOBILE’ın geliştirdiği teknoloji, bölge genelindeki dijital işyerleri ve Google, Huawei, MBC, Tencent, Anghami, Marvel, beIN gibi uluslararası markalar tarafından, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki müşterilere erişmek ve ödeme almak için kullanılmaktadır.

 

Genel merkezi BAE’de bulunan TPAY MOBILE’ın hizmetleri, bugün her ay 28 milyonu aşkın aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Afrika odaklı önde gelen özel yatırım firması Helios Investment Partners ve Orta Doğu’nun önde gelen teknoloji odaklı girişim sermayesi fonu A15, şirketin hissedarları arasındadır. TPAY MOBILE hakkında daha fazla bilgi için https://www.tpaymobile.com/ adresini ziyaret edin veya LinkedIn, Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarımızı takip edin.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.